2017.06.08 gimė 8 malinua šuniukai. 3 patinai ir 5 kalytės.

X

Frits vom Brunsbeker Land x Mecberger Tempete

Donar Bestiaras (DE)
Diabola Bestiaras (VSAT)
Drako Bestiaras (VSAT)
Delta Bestiaras (VSAT)
Diego Bestiaras (LT)
Dessa Bestiaras (LT)
Danka Bestiaras (LT)
 Daphne Bestiaras (LT)

 

Šios vados tikslas – sveiki, labai stiprūs, bet absoliučiai stabilūs ir socialūs šunys su nepalaužiama nervų sistema. Abu tėvai puikiai subalansuoti, labai aktyvūs darbe, ir kartu gali lengvai gyventi mieste, šeimoje su vaikais. Esant grėsmei (realiai ar apsaugos treniruotėse) rodo stiprią agresiją, ir lengvai nurimsta grėsmei dingus. Tai labai aktyvūs šunys, kurie gavę pakankamo krūvio, gali būti ramūs namuose.

Karmai (Mecberger Tempete) ieškojome panašaus, jos verto patino. Karma labai aktyvi, kieta, bet kartu stabili ir patikima. Ji užaugo su manimi Prahos centre, buvo dresuojama nuo mažens, bet iškart galėjau ramiai paleisti ją parke, vedžioti tarp žmonių minių. Ji absoliučiai nėra nervinga, kas būdinga neretam malinua. Jokio cypimo ar lojimo be reikalo, ji visur ir visada jaučiasi puikiai, labai pasitiki savimi. Labai nepriklausoma, dėl to būtina aktyvi ir tęstinė paklusnumo dresūra. Be galo nagla, bet gražiai bendrauja ir su kitais  šunimis, ir vaikais.

Dėl tokios stabilios nervų sistemos jai lengvai sekasi pėdsekystė. Paklusnumas su tokiu stipriu ir nepriklausomu šunimi reikalauja darbo, bet tam padeda aukštas grobio ir kovos instinktas. Apsaugoje ji tvirta, gerai naudoja tiek agresiją, tiek grobio instinktą. Lengvai įsijungia ir lengvai nurimsta.

Po ilgų paieškų ir svarstymo pasirinktas Frits vom Brunsbeker Land, žinomas reproduktorius, gyvenantis Vokietijoje. Bet kuriam veislės entuziastui pakanka paminėti Frits, ir visi žinos, apie ką eina kalba. Mus papirko jo elgesys. Tai be galo stiprus šuo, įspūdingas apsaugoje, tačiau tuo pačiu visiškai stabilus ir socialus. Jis neleidžia svetimiems per daug, reikalauja pagarbos, bet yra visiškai patikimas kasdienėse situacijose. Pasirinkome vyresnį patiną, nes jau galime įvertinti jo vaikus. O jie kalba už save. Jis davė gerokai virš šimto gerų malinua veislės atstovų, nemažai jų jau skina prizines vietas IPO varžybose Vokietijoje, o vienas sūnus 2016m. visų veislių pasaulio čempionate iškovojo prestižinę trečią vietą iš 150 geriausių pasaulyje šunų. (Antroje vietoje artimas mūsų Karmos giminaitis.) Trys jo sūnūs jau aktyviai naudojami veisime. Juos, kaip ir Frits, renkasi žymiausi Europos veislynai.